Branża nano chce burzyć przeszkody

  • Marta Bellon
opublikowano: 26-01-2016, 22:00

Wydarzenie

Śląskie firmy z sektora nanotechnologicznego chcą zainteresować swoją branżą rządzących. 29.02 w Katowicach organizują spotkania, na których planują omówić zagadnienia dotyczące sytuacji sektora. Wnioski przekażą w oficjalnym piśmie do Ministerstwa Rozwoju.

Przedstawiciele Śląskiego Klastra Nano zapowiadają, że pismo powstanie na podstawie analiz przeprowadzonych dla klastra, propozycji i wniosków jego członków, ekspertów prawa patentowego, legislacji dotyczącej sektora innowacyjnych przedsiębiorstw i nanotechnologii oraz nowoczesnej gospodarki. We wspomnianym spotkaniu wezmą udział m.in. rzecznicy patentowi i specjalistka w dziedzinie ochrony własności intelektualnej w nanotechnologii.

Organizatorzy spotkania planują opracować razem z uczestnikami listę przeszkód, które stoją na drodze do rynkowego sukcesu firm branży nanotechnologicznej, omówić najlepsze praktyki zagraniczne w zarządzaniu innowacyjną gospodarką, stworzyć plan działania poprawy sytuacji legislacyjnej, bazującego na najlepszych praktykach zagranicznych, a także rekomendacji dla organów ustawodawczych na poziomie regionalnym i krajowym. Osoby zainteresowane udziałem powinny zarejestrować się na: www.nanoslask.pl.

29.02

Tego dnia w Katowicach odbędzie się spotkanie branży nanotechnologicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu