Czytasz dzięki

Branża szkoleniowa się scala

DCZ
opublikowano: 10-02-2014, 00:00

Grupa training & consulting stała się częścią House of Skills. Przejmujący zapowiada, że to początek konsolidacji rynku.

House of Skills powstała w 2004 r. w wyniku fuzji sześciu firm szkoleniowo-doradczych działających od początku lat 90. Firma działa głównie na rynku dużych i średnich przedsiębiorstw, a do jej klientów należy jedna trzecia z 500 największych przedsiębiorstw w Polsce. Przychody House of Skills w 2013 r. wyniosły około 20 mln zł. Pracuje wykorzystując zarówno licencjonowane programy szkoleniowe, jak i własne know-how. Grupa training & consulting uzupełni jej ofertę o specjalizację „negocjacje i porozumienia”. Pod nową marką będzie również działała założona przez Grupę w 2008 r. pierwsza w Polsce Roczna Szkoła Negocjacji oparta na praktyce biznesowej. Rynek usług szkoleniowych w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Szacuje się, że działa na nim około 17 tys. firm szkoleniowych. Wiele z nich powstało, gdy na rozwój pracowników pojawiły się pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego — Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013. Po jego zakończeniu wiele z nich szuka dla siebie miejsca i przyszłości. Dlatego, jak twierdzi Aleksander Drzewiecki, prezes House of Skills, przyszłość rynku szkoleniowego w Polsce to jego konsolidacja.

— Rozmawiamy o przejęciu z pięcioma firmami szkoleniowymi. Negocjacje z dwiema z nich są mocno zaawansowane — mówi prezes House of Skills. Ale to niejedyny powód łączenia sił przez szkoleniowców.

— Rynek, a zwłaszcza nasycone już szkoleniami korporacje, oczekuje od firm szkoleniowych interdyscyplinarności. Podejścia holistycznego, ale też wielu specjalizacji. Dlatego chcemy łączyć wiele firm pod jedną marką — wyjaśnia Aleksander Drzewiecki.

House of Skills zamierza również przeprowadzić rewitalizacjęproduktów i usług szkoleniowych, aby dostosować je do potrzeb rynkowych oraz dotarcia do nowych grup docelowych. A są nimi dynamicznie rozwijające się polskie firmy i centra BPO. Po połączeniu spółek firma House of Skills będzie się składać z siedmiu działów, które według Aleksandra Drzewieckiego są odpowiedzią na najważniejsze wyzwania menedżerskie: strategie biznesowe, przywództwo i zarządzanie, zarządzanie zmianą, zwycięskie zespoły, umiejętności osobiste, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz nowy — negocjacje i porozumienia. Prezes spodziewa się w tym roku wzrostu przychodów swojej firmy o około 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane