Branżowy związek wyrzuca giełdową spółkę ze struktur

Dawid Tokarz
opublikowano: 10-07-2006, 00:00

Cash Flow wyrzucony z Polskiego Związku Windykacji! Powód?

Nieetyczne działania wobec konkurentów.

Cash Flow (CF) nie ma dobrej passy. Po naszych publikacjach o zarzutach dla członków władz spółki za sprawę Montochemu, CF został zawieszony w prawach członka branżowego Polskiego Związku Windykacji (PZW). W piątek zawieszenie zamieniło się w wykluczenie. Zdecydowała kontrowersyjna strona internetowa spółki. W zakładce „praca” CF w specyficzny sposób poszukuje pracowników.

Bonus i ochrona

„Pracujesz w wierzytelnościach? Zacznij pracę u nas!!! Za przejście do nas oferujemy extra bonus!!! (…) Obawiasz się rzucenia obecnej pracy? Masz podpisaną umowę o zakazie konkurencji? Rozwiążemy Twój problem! Zapewnimy Ci nietykalność i ochronę prawną!”.

— Zarząd PZW zebrał się w ekspresowym tempie i podjął decyzję o pozbawieniu CF praw członkowskich. Ogłoszenie to budzi bardzo poważne wątpliwości i to nie tylko etyczne, ale także prawne — nie kryje oburzenia Krzysztof Matela, prezes PZW.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w komunikacie z ostatniej środy zarząd CF napisał, że w jego ocenie „znaczna część otoczki PR-owskiej sprawy Montochemu wynika z działań konkurencji próbującej osłabić sukces spółki przy wchodzeniu na giełdę i starającej się zablokować skuteczne działania handlowe emitenta”.

Cień na branżę

Co na to Polski Związek Windykatorów?

— Takie oskarżenia to wielka bzdura. Jest dokładnie odwrotnie. Ta historia jest naszej branży zupełnie nie na rękę. Przecież wiele innych spółek windykacyjnych też myśli o wejściu na GPW. I teraz, w tak niejasnej atmosferze, będzie nam znacznie trudniej zdobyć zaufanie inwestorów — twierdzi Krzysztof Matela.

Dodaje, że na decyzję o wykluczeniu CF ze związku wpływ miał też fakt, że wyjaśnienia CF w sprawie tekstów „PB” władze związku uznały za niewystarczające.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu