Braster szuka 40 mln zł

opublikowano: 06-05-2015, 00:00

Spółka wie, ile potrzebuje. Jeśli inwestorzy będą gotowi płacić za akcje więcej, wyemituje ich mniej.

Od dzisiaj przez tydzień inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje spółki Braster, szykującej się do wprowadzenia na rynek urządzenia do wykrywania raka piersi. Zapisy przyjmowane są po cenie maksymalnej wynoszącej 19 zł za akcje. Taki poziom osiągały wczoraj papiery notowane już na NewConnect po niemal 7-procentowej przecenie (ostatecznie staniały o 4,8 proc.). Wydaje się jednak, że i tak było to pozytywne przyjęcie informacji o szczegółach oferty. Spółka jest bowiem gotowa sprzedać 2,6 mln nowych akcji, co oznacza, że po emisji mogą one stanowić aż 46 proc. kapitału i głosów na WZA.

Dokładna liczba akcji oferowanych zostanie podana po zakończeniu budowy księgi popytu i zostanie skorelowana z zakładanymi wpływami z emisji. Spółka podaje, że chce pozyskać 40 mln zł (38,4 mln zł netto). To oznacza, że jest gotowa zaakceptować cenę 15,50 zł za akcję. Sprzedaż wszystkich papierów po cenie maksymalnej przyniosłaby jej 49,4 mln zł.

Dla inwestorów indywidualnych przeznaczono wstępnie 520 tys. akcji, czyli 20 proc. oferowanych. Ostateczna wielkość tej transzy zostanie jednak ustalona po zakończeniu budowy księgi popytu.

Lock-up nie u wszystkich

Banku Ochrony Środowiska (10,8 proc.) i fundusze Ipopema TFI (10,6 proc.), Zobowiązali się do niesprzedawania akcji Brastera przez 360 dni od ustalenia ostatecznej ceny akcji. Podobnie Henryk Jaremek i Grzegorz Pielak, mający po około 5 proc. akcji. Lock-up nie obejmuje Tadeusza Wesołowskiego (10,1 proc.) i TFI PZU (6,4 proc.).

Głównym celem emisji jest sfinansowanie budowy linii do produkcji ciekłokrystalicznych folii termograficznych, potrzebnych do komercjalizacji opracowanego przez spółkę urządzenia. Ma to pochłonąć 13 mln zł z emisji. Po nieco ponad 7 mln zł mają pochłonąć sama produkcja i marketing.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Ze strategii spółki przedstawionej w grudniu 2015 r. wynika, że urządzenie ma w pierwszej kolejności trafić do klientów indywidualnych zamiast do gabinetów lekarskich, jak zakładano wcześniej. W październiku w Brasterze doszło jednak do rewolucji kadrowej. Poprzedni zarząd podał się do dymisji, a prezesem został Marcin Halicki, były partner zarządzający w Griffin Real Estate i eksprezes Lux Medu. Zakłada on, że poza samym urządzeniem kobiety będą płacić za usługi abonamentowe, jak np. interpretacja wyniku przez lekarza.

— Jeśli chodzi o model biznesowy, to — również po doświadczeniach z Luxmedu, jestem głęboko przekonany, że model abonamentowy jest lepszy od rozważanego wcześniej i zakładającego, że urządzenie będzie sprzedawane jako hardware — mówi Marcin Halicki.

Pożegnanie z NewConnect

Po zakończeniu oferty spółka chce się przenieść z New- Connect na rynek główny. Liczy, że jej debiut nastąpi w połowie czerwca 2015 r.

— Kryterium kapitalizacji wymagane do przeniesienia na główny parkiet spółka spełnia już obecnie, także przenosiny nie są uzależnione od wyników oferty — zaznacza Mateusz Kacprzak, dyrektor działu rynków kapitałowych Ipopema Securities, będącej oferującym. © Ⓟ

Kalendarium oferty

6-13 maja 2015 r. Zapisy inwestorów indywidualnych

6-14 maja 2015 r. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych

14 maja 2015 r. Ustalenie ostatecznej ceny akcji oraz liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach

20 maja 2015 r. Przydział akcji

Najwięksi akcjonariusze spółki to obecnie Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy