Braun: mataczono przy ustawie o RTV

PAP, Paweł Kubisiak
opublikowano: 10-03-2003, 00:00

Juliusz Braun, szef KRRiT, zeznał przed sejmową komisją śledczą badającą sprwę tzw. afery Rywina, że zapisy antykoncentracyjne w noweli ustawy medialnej, pojawiły się na etapie prac rządowych, a ich jedynym autorem był sekretarz KRRiT Włodzimierz Czarzasty.

Braun mówił, że Czarzasty do końca opowiadał się za prywatyzacją regionalnego kanału telewizji publicznej, jednak nie wie kto był autorem pomysłu wpisania do projektu rządowego zapisu, upoważniającego ministra skarbu do ewentualnego wyrażenia zgody na prywatyzację „trójki” TVP.

— Można podejrzewać, że przy różnych etapach prac nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji mataczono w potocznym tego słowa znaczeniu — przyznał przed komisją śledczą Braun.

Braun porównał rządowy projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji do beczki miodu, zepsutej co najmniej kilkoma łyżkami dziegciu. Pytany, kto te łyżki dziegciu do miodu dolewał, odpowiedział, że nie chce odsuwać odpowiedzialności od KRRiT i jej członków, ale negatywne zmiany wprowadzono na etapie tworzenia projektu rządowego i na etapie prac komisji sejmowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Braun: mataczono przy ustawie o RTV