BRE Bank: budżet raczej do korekty

PAP
24-04-2001, 00:00

BRE Bank: budżet raczej do korekty

Zdaniem analityków BRE Banku, ze strony członków rządu dochodzą sygnały o możliwej nowelizacji budżetu na przełomie II i III kwartału.

— Minister finansów i wicepremier do spraw gospodarczych wydają się oswajać rynki finansowe z taką możliwością — twierdzi Janusz Jankowiak, główny ekonomista BRE Banku.

Jarosław Bauc, szef resortu finansów, powiedział w ubiegłym tygodniu, że jeżeli w następnych miesiącach dynamika PKB nie zwiększy się, a złoty nie osłabnie, to pojawią się problemy z realizacją budżetu. Po I kwartale 2001 roku jego deficyt osiągnął 73,3 proc. rocznego planu. Na dodatek minister finansów wcześniej mówił, że po kwietniu może przekroczyć 80 proc.

— Realność osiągnięcia zaplanowanych wpływów z prywatyzacji jest wątpliwa. Cięcia w budżecie są mało prawdopodobne, m. in. dlatego, że zbliżają się wybory. Rośnie zatem prawdopodobieństwo nowelizacji budżetu — mówi Janusz Jankowiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BRE Bank: budżet raczej do korekty