BRE <BREP.WA> Zmiana ratingu Moody's

Wojciech Kmita
opublikowano: 29-10-2003, 18:42

BRE <BREP.WA> Zmiana ratingu Moody's ZMIANA RATINGU MOODY'S
RB/152/03
Zarząd spółki BRE Bank SA podaje do wiadomości, iż BRE Bank SA został poinformowany przez Agencję Moody's (Agencja), że 29 października 2003 r. w efekcie rozpoczętego 15 września 2003 r. przeglądu - w celu podwyższenia - ratingu długoterminowego depozytów i zadłużenia BRE Banku, jak również ratingów jego spółek zależnych, tj. BRE International Finance BV (spółki - emitenta papierów dłużnych gwarantowanych przez BRE Bank ) oraz Rheinhyp - BRE Banku Hipotecznego SA (50% BRE Bank) Agencja podjęła decyzję o podwyższeniu ratingów tych instytucji, jak następuje:
BRE Bank
- Rating długoterminowy depozytów i zadłużenia BRE Banku podniesiono do A3 (z Baa1; jest to 7 ocena w skali 19-stopniowej)
- Zmieniono ze stabilnej na pozytywną perspektywę dla ratingu siły finansowej D-
BRE International Finance
- Do A3 podniesiono z Baa1 rating papierów dłużnych zwykłych niepodporządkowanych (ocena 7 w 21-stopniowej skali)
Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny
- Podwyższono do Baa1 z Baa2 ocenę długoterminową depozytów (jest to ocena 8 w 19-stopniowej skali) oraz podniesiono do A3 (z Baa1; ocena 7 w 19-stopniowej skali) rating listów zastawnych.
Jednocześnie Agencja poinfomowała, że dotychczasowe ratingi krótkoterminowe depozytów P-2 obu banków, tj. BRE Banku i Rheinhyp - BRE Banku Hipotecznego oraz ich siła finansowa D- i perspektywa ratingu ich depozytów - stabilna - pozostają bez zmian.
Podwyższenie ratingów związane jest z realizowanym obecnie przez Commerzbank procesem zwiększania udziału w kapitale BRE Banku, co powinno mieć korzystny wpływ na zarządzanie ryzykiem, jak również umożliwić uzyskanie efektów synergicznych wynikających ze wzmożonej współpracy obu instytucji.
W przypadku Rheinhyp-BRE Banku Hipotecznego (RHB) czynnikiem branym pod uwagę przy podwyższaniu ratingu był list intencyjny dotyczący odkupu przez BRE Bank 50% akcji RHB.
Data sporządzenia raportu: 29-10-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kmita

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE &lt;BREP.WA&gt; Zmiana ratingu Moody&#39;s