BRE Brokers wynagrodzi straty

Artur A. Adamski
15-01-1999, 00:00

BRE Brokers wynagrodzi straty

Biuro maklerskie BRE Brokers będzie rekompensowało straty poniesione przez klientów, którzy powierzyli swe pieniądze w zarządzanie portfelem. Do tej pory jednak rekompensatę uzyskał tylko jeden klient, oczekujących jest natomiast kilkudziesięciu.

— Nie z przepisów prawnych, lecz z etyki kupieckiej wynika fakt, że chcemy zrekompensować straty poniesione przez naszych klientów — powiedział Andrzej Podgórski, dyrektor zarządzający BRE Brokers.

Rekompensaty będą ustalane indywidualnie w zależności od przyjętej przez klienta strategii.

Od 50 do 70 proc. strat klienci ponieśli w wyniku niewłaściwego zarządzania portfelami — zbyt dużej ilości w portfelu inwestycyjnym akcji Krakchemii i Pozmeatu. Aby uniknąć podobnych nieprawidłowości, zarząd biura maklerskiego wprowadził nowe regulacje, wzorowany na standardach zachodnich system raportów i alokacji poszczególnych akcji.

— Pomimo strat od połowy ubiegłego roku liczba klientów i ilość powierzonych nam portfeli nie zmieniła się — skonkludował Adam Jaroszewicz, wicedyrektor BRE Brokers. AAA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur A. Adamski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Brokers wynagrodzi straty