BRE sprzedał funduszom pakiet akcji cable.com

opublikowano: 31-08-2001, 19:08

BRE Bank sprzedał w czwartek trzem NFI cały posiadany około 13-proc. pakiet akcji spółki cable.com za kwotę 75 mln zł. Fund 1. NFI kupił 4,91 proc., V NFi 3,27 proc., a NFI Fortuna 4,82 proc. kapitału spółki. Cena za jedną akcję o nominale 10 zł wynosiła 12,05 zł.

Po transakcji I NFI posiada 39 mln akcji cable.com stanowiacych ok. 8,16 proc. kapitału i głosów na WZA, V NFI zwiekszył swój udział do 3,12 mln akcji stanowiących około 6,59 proc., a udział NFI Fortuna wzrósł do 8,07 proc.

Cable.com utworzono w celu inwestowania w technologie multimedialne. TVK Vectra wniosła do niej aktywa w postaci swojej sieci kablowej Pozyskano do niej inwestorów instytucjonalnych z grupy BRE Banku: sam bank oraz fundusze zarządzane przez BRE Private Equity. Teraz BRE wycofał się z inwestycji w telewizję kablową, pozostawiając ją w rękach swoich funduszy.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE sprzedał funduszom pakiet akcji cable.com