BRE stawia warunki pod którymi zgodzi się na redukcję

ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 13-06-2002, 18:04

WARSZAWA (Reuters) - BRE Bank oświadczył w czwartek, że jest gotów zgodzić się na redukcję zadłużenia Stoczni Szczecińskiej, której konsorcjum banków udzieliło 293 milionów dolarów kredytu. Banki finansujące tą firme mają do godziny 24.00 odpowiedzieć, czy zgadzają się na redukcję.

Do redukcji długu o 80 procent wezwał banki skarb państwa, który zapowiedział renacjonalizację Stoczni w celu jej ratowania.

"BRE Bank sformułował kilka warunków, po spełnieniu których gotów jest zaakceptować konieczną do przeprowadzenia trwałej restrukturyzacji redukcję zadłużenia Stoczni Szczecińskiej w wysokości nie przekraczającej 80 procent lub konwersję zadłużenia na akcje" - poinformował BRE Bank w komunikacie.

"Treść warunków znana jest liderowi konsorcjum. Zaangażowanie BRE Banku jest najmniejsze spośród wszystkich banków grupy, a ewentualna redukcja/konwersja zadłużenia pokryta jest rezerwami utworzonymi przez Bank" - głosi komunikat.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE stawia warunki pod którymi zgodzi się na redukcję