Brexit jeszcze w tym tygodniu? Funt mocno w górę

opublikowano: 15-10-2019, 16:41
aktualizacja: 15-10-2019, 16:59

Notowania funta mocno wzrosły po wypowiedzi Michela Barniera, głównego negocjatora UE ws. brexitu, który zasygnalizował możliwość podpisania umowy jeszcze w tym tygodniu.

- W weekend i w poniedziałek pracowaliśmy intensywnie, bo nawet jeśli o porozumienie nie będzie łatwo, to wciąż jest ono możliwe do osiągnięcia w tym tygodniu - powiedział Michel Bernier.

Informacja ucieszyła inwestorów, którzy obawiali się, że nie uda się do 31 października podpisać umowy i rozstanie nastąpi bez jakiegokolwiek porozumienia.

Według informatorów agencji Bloomberg, projekt umowy może być gotowy nawet jeszcze we wtorek, ale kluczowe do oceny szans na jego przyjęcie jest to, czy premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson będzie przekonany co do uzyskania poparcia w parlamencie. 

Unijni oficjele zastrzegli, że rozmowy jeszcze się nie zakończyły, ale są realne szanse na to, że tekst porozumienia zostanie przedstawiony w środę rano.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy