Brexit niestraszny polskim MŚP

opublikowano: 20-02-2019, 22:00

Decyzja o opuszczeniu Unii Europejskiej będzie miała poważne skutki dla małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii — wynika z ostatniego badania SME Confidence Tracker, przeprowadzonego na zlecenie spółki faktoringowej Bibby Financial Services.

Aż 32 proc. badanych brytyjskich firm uważa, że wzrost kosztów prowadzenia działalności jest bezpośrednio powiązany ze spadkiem wartości funta w związku z brexitem. Tylko 36 proc. przewiduje, że w 2019 r. ich sprzedaż wzrośnie, natomiast 27 proc. twierdzi, że niepewność związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii wpływa na wstrzymywanie inwestycji. Tymczasem Polskie firmy nie przejmują się brexitem. Zdecydowana większość przedsiębiorców nie odnotowała pogorszenia kondycji ekonomicznej swoich firm w ostatnim czasie, w przypadku 27 proc. sytuacja się poprawiła, a 30 proc. spodziewa się tego w najbliższej przyszłości. Tylko 9 proc. respondentów uważa, że brexit będzie miał negatywny wpływ na ich działalność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu