Bridgestone zabiega o pieniądze z EBI

PJ
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

Japończycy liczą na 100 mln EUR dofinansowania, niezbędnych do rozkręcenia produkcji opon do ciężarówek i autobusów.

Japończycy liczą na 100 mln EUR dofinansowania, niezbędnych do rozkręcenia produkcji opon do ciężarówek i autobusów.

Japoński koncern Bridgestone, który buduje fabrykę opon w Stargardzie Szczecińskim, złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI). Informacja na ten temat pojawiła się na stronie internetowej EBI (chociaż nie pada tam ani nazwa koncernu, ani miasta). Wniosek określa potrzeby koncernu na kwotę do 100 mln EUR (357 mln zł). Wartość całej inwestycji Bridgestone szacował wcześniej na 200 mln EUR (714 mln zł)

Pod koniec lipca 2006 r. Bridgestone podpisał umowę inwestycyjną z polskim rządem, w której zobowiązał się wybudować w Stargardzie Szczecińskim (Pomorska SSE) fabrykę opon do ciężarówek i autobusów. Budowa ruszyła jesienią 2007 r. Produkcja ma się rozpocząć w 2009 r. Dwa lata później fabryka osiągnie pełną wydajność, czyli 5 tys. opon dziennie. Zatrudni docelowo 759 osób.

Korporacja Bridgestone jest jednym z największych producentów opon i wyrobów gumowych na świecie. Działa w 150 krajach i zatrudnia 105 tys. osób.

Fabryka w Stargardzie Szczecińskim będzie drugą fabryką w Europie produkującą opony do ciężarówek i autobusów po Bilbao w Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu