Bridgewater radzi inwestować w surowce

opublikowano: 26-01-2018, 12:24
aktualizacja: 26-01-2018, 12:31

Rynki surowców, które są wciąż niedoważane przez inwestorów, czeka dalsza poprawa koniunktury, zapowiada Bob Prince z firmy inwestycyjnej Bridgewater.

Niższe ceny oraz rosnące zapotrzebowanie zmieniają dynamikę relacji między popytem a podażą na rynkach surowcowych, zauważa w wywiadzie dla agencji Bloomberg Bob Prince, jeden z głównych zarządzających Bridgewater. Jego zdaniem koniunktura na rynkach z tej grupy będzie się poprawiała, w miarę postępowania globalnego ożywienia gospodarczego. Specjalista, który gości na konferencji w Davos, przyznaje, że Bridgewater nie zamierza inwestować w kryptowaluty, które jego zdaniem ściągnęły na siebie niebezpiecznie dużo uwagi inwestorów.

Bob Prince przewiduje jednocześnie, że w obecnym otoczeniu akcje będą spisywały się lepiej od obligacji, a przyczynią się do tego szybsze od oczekiwań podwyżki stóp procentowych Fedu. To podobna ocena do tej, jaką wcześniej w tym tygodniu przedstawił w wywiadzie Ray Dalio, założyciel zarządzającego 160 mld USD aktywów Bridgewater. Bob Prince przestrzega jednak przed oczekiwaniem powtórzenia przez rynki stóp zwrotu na miarę tych z poprzedniego roku.

- Na ironię zakrawa fakt, że wszyscy zachwycają się, jak dobrze ma się gospodarka, bo im lepiej ona się ma, tym mniej miejsca do zwyżek pozostaje rynkom – zauważa zarządzający.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane