Bridgewater w Sali Kongresowej

Robert Buczek
opublikowano: 01-12-2006, 00:00

5 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie, w ramach Ery Jazzu, zagra Dee Dee Bridgewater — pełna wdzięku i genialnie muzykalna.

Amerykańska wokalistka jest autentycznym fenomenem. Ma wspaniały głos o czystej, ciepłej barwie, potężnej sile i imponującej skali, jest muzykalna, a w dodatku wyjątkowo piękna... Te cechy idealnie predysponują ją do występów scenicznych. W dodatku całą rozrywkową muzykę amerykańską ma opanowaną na wyrywki i równie dobrze radzi sobie w musicalach, jazzowym skacie czy uroczych melodiach soulowych.

Dee Dee Bridgewater po latach współpracy z gigantami jazzu, zmaganiach z lżejszą muzyką, w latach 90. powróciła do nagrań jazzowych w wielkim stylu, czego przykładem jest płyta „Dear Ella”. Ten pełen artyzmu i finezji hołd złożony Elli Fitzgerald został nagrany z udziałem m.in. Keny’ego Burrella, Milta Jacksona czy Raya Browna.

Ponadto trasę po Polsce kontynuował będzie mistrz saksofonów Ken Vandermark z zespołem. Zagrają: 1 XII o godz. 20.00 w klubie Pod Basztą w Andrychowie oraz 2 XII o godz. 20.00 w klubie Pani K w Sanoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Buczek

Polecane