Britishvolt trafi pod zarząd admnistracyjny

opublikowano: 17-01-2023, 14:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka, która od kilku lat buduje brytyjską gigafabrykę cel akumulatorów do aut elektrycznych, będzie miała zarząd administracyjny, informuje Bloomberg.

We wtorek Britishvolt wystąpił o zarząd administracyjny do sądu w Londynie. Wskazał jako nowego zarządcę EY. Zdecydował także o zwolnieniu wszystkich z wyjątkiem 25 pracowników, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg przypominając, że spółka zatrudniała ok. 300 ludzi.

O tym, że Britishvolt może mieć zarząd administracyjny mówi się od kilku miesięcy. Spółce realizującej w miejscowości Blyth inwestycję szacowaną na 3,8 mld GBP brakowało pieniędzy i zamówień od potencjalnych klientów. Brytyjski rząd nie kwapił się do jej dokapitalizowania. Britishvolt miał problem z pozyskaniem nowych inwestorów.

Bloomberg przypomina, że jeszcze w ubiegłym tygodniu toczyły się rozmowy o sprzedaży spółki za 32 mln GBP, czyli 95 proc. mniej niż szacowano jej wartość rok wcześniej. Teraz jest oczekiwane, że EY sprzeda aktywa Britishvolt, z których najwięcej warta jest 93 hektarowa działka pod fabrykę w Blyth.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane