Brodowski: szef CBA nie planuje podać się do dymisji

PAP
03-10-2009, 12:06

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński nie planuje podać się do dymisji - powiedział w sobotę PAP rzecznik biura Temistokles Brodowski.

W ten sposób odniósł się do sobotnich doniesień "Gazety Wyborczej", według której Kamiński miałby podać się do dymisji 6 października, w dniu kiedy ma usłyszeć zarzuty w rzeszowskiej prokuraturze. W ten sposób - jak dodaje gazeta - szef CBA uprzedziłby ruch premiera.

"To kolejne nieprawdziwe informacje podane przez +Gazetę Wyborczą+" - powiedział pytany o sprawę Brodowski.

"GW" pisze, że szef CBA ogłosił swoją decyzję dwa tygodnie temu, na spotkaniu z dyrektorami delegatur w terenie i dyrektorami biur i zarządów w centrali CBA. To - według informatora gazety - pozwoliłoby mu na odejście "w glorii bohatera, jedynego sprawiedliwego".

Kamiński ma usłyszeć zarzuty w śledztwie w sprawie działań CBA w czasie tzw. afery gruntowej w resorcie rolnictwa. Treść ich objęta jest tajemnicą, wiadomo, że są to zarzuty urzędnicze, dotyczące nadużycia władzy.

Jeszcze w piątek szef CBA zapowiedział, że stawi się w prokuraturze. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Brodowski: szef CBA nie planuje podać się do dymisji