Brokerzy chcą opóźnić UTP

opublikowano: 26-03-2013, 00:00

Większość domów maklerskich opowiedziała się za opóźnieniem startu UTP. Giełda nie opublikuje listy gotowych na 15 kwietnia.

Z naszych informacji wynika, że większość domów maklerskich opowiedziała się wczoraj za opóźnieniem wdrożenia nowego systemu transakcyjnego giełdy i przedstawiła jej na piśmie takie stanowisko. Dzisiaj na ten temat domy maklerskie będą rozmawiały z zarządem warszawskiej giełdy.

— Nie ma tam słowa o dacie. Pismo odwołuje się raczej do testów i kwestii bezpieczeństwarynku, gdyby coś poszło nie tak. Ale wiadomo, o co chodzi — mówi osoba zbliżona do sprawy. Nie dowiemy się jednak, które domy maklerskie były wczoraj gotowe do startu UTP. Ich listę miała opublikować GPW.

Uzyskała na to zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Wywołało to jednak wściekłość brokerów i GPW wycofała się z tego pomysłu. Z naszych informacji wynika, że brokerami, którzy mogą mieć kłopoty z pracą z UTP od 15 kwietnia, są DM Banku Handlowego i DI BRE Banku. Pierwszy był w 2012 r. liderem w handlu akcjami, a drugi — kontraktami terminowymi. Łącznie przeszło przez nie ponad 17 proc. handlu sesyjnego akcjami i kontraktami.

Chęć opóźnienia startu UTP miały też wyrażać dwa mniejsze podmioty, wśród nich BM Alior Banku. Adam Maciejewski, prezes GPW, deklarował niedawno, że giełda uruchomi system UTP 15 kwietnia, nawet jeśli niektórzy brokerzy nie będą do tego gotów.

— Deklaracja nie dotyczyła konkretnych domów maklerskich. Decyzja zostanie podjęta przez zarząd giełdy po ocenie raportów o stanie gotowości domów maklerskich i po przeprowadzeniu konsultacji z członkami giełdy — poinformował nas prezes GPW w ostatni czwartek.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane