Brokerzy zawieszają handel rublem

KŁ, Bloomberg
16-12-2014, 18:46

Brokerzy walutowi zawiesili lub drastycznie podnieśli koszty transakcji na rublu z powodu rekordowego spadku jego kursu, informuje Bloomberg.

FXCM, jedna z największych platform wymiany walut dla klientów detalicznych, poinformowała o zakończeniu obsługi transakcji rublowo-dolarowych.

Brytyjski Alpari nie zezwala na obstawianie nowych pozycji, a Saxo Bank i Forex.com poinformowały zwiększeniu wymagań depozytowych od klientów chcących handlować rosyjską walutą.

- Większość banków zachodnich przestała wyceniać kurs USD/RUB. FXCM nie może już oferować tego instrumentu swoim klientom i zacznie zamykać wszystkie zaległe transakcje USD/RUB  - powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Jaclyn Klein, rzeczniczka FXCM z siedzibą w Nowym Jorku.

Chociaż Bank Rozrachunków Międzynarodowych szacuje, że handel detaliczny stanowi jedynie 3,5 proc. z 5,3 bln USD na dobę rynku walutowego, to decyzja brokerów naświetla jak destrukcyjny charakter mają wahania rublach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Brokerzy zawieszają handel rublem