Browar Witnica wygrywa z Żywcem - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-12-2005, 08:01

Mały, należący do pracowników browar w Witnicy (Lubuskie) zdystansował w kategorii piwo ciemne kolosa, jakim jest Żywiec. W tym roku porter z Witnicy był piwem nr 1 na polskim rynku w tym segmencie - chwali "Kurier Szczeciński".

Mały, należący do pracowników browar w Witnicy (Lubuskie) zdystansował w kategorii piwo ciemne kolosa, jakim jest Żywiec. W tym roku porter z Witnicy był piwem nr 1 na polskim rynku w tym segmencie - chwali "Kurier Szczeciński".

Porter z Witnicy uzyskał ostatnio bardzo dobre wyniki w konkursach i rankingach. Otrzymał złoty medal na corocznych jesiennych spotkaniach browarników w Warszawie, a także miano najlepszego produktu na targach w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorem targów jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie (dawne Targi Pogranicza). Porter z Witnicy wygrał również konkurs wśród internautów. Piwo z zachodniej Polski znacznie wyprzedziło w internetowym rankingu słynny porter z Żywca.

Sztandarowym produktem z Witnicy zainteresowani sa od dawna hurtownicy piw z regionu Berlina, gdzie piwo to ma swoich smakoszy. Co roku browar znajdujący się przy granicy z Niemcami uczestniczy w targach Polskich Dóbr Konsumpcyjnych w Berlinie. W najbliższym czasie browar zamierza zwiększyć eksport swojego najlepszego piwa do USA.

Browar w Witnicy należy do najmniejszych w Polsce. Zatrudnia tylko 75 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane