Bruksela wypromuje innowatorów z Polski

Przedsiębiorcy tworzący nowe rozwiązania mogą nawiązać kontakty i promować się na branżowych targach w stolicy Belgii.

To będzie święto innowacji — od 14 do 16 listopada do Brukseli przyjadą twórcy innowacji z wielu kontynentów. Przyciągnie ich tam już 61. edycja Targów Innowacyjności i Wynalazczości Brussels Innova. Do udziału w wydarzeniu polskie firmy zachęca Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Brukseli oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dla firm, które zdecydują się na udział w imprezie, przygotowywane jest specjalne polskie stoisko wykupione przez obie instytucje.

— W czasie trwania targów polscy przedsiębiorcy, wynalazcy i jednostki naukowo-badawcze będą mogły nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami z wielu krajów. Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń i poznania najnowszych rozwiązań z wielu branż — mówi Justyna Sapryk z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas brukselskich targów międzynarodowe jury ocenia wynalazki i przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach. Warto podkreślić, że najbardziej prestiżowy laur, czyli Grand Prix Innova, od kilku lat przyznawany jest polskim wynalazkom. Oprócz tego nagrody dla wyróżniających się wynalazców znad Wisły funduje polski minister gospodarki.

Polscy przedsiębiorcy mają do wyboru dwie formy uczestnictwa w imprezie. Pierwsza to udział bezpośredni, natomiast firmy, które nie będą mogły przysłać swoich przedstawicieli do Brukseli, mają możliwość zaprezentowania swoich materiałów informacyjno-promocyjnych. Przed ich przesłaniemtrzeba skontaktować się z PARP. Ubiegłoroczna edycja targów zgromadziła wystawców z 22 krajów świata — oprócz przedsiębiorców z Europy do Brukseli przyjechali biznesmeni m.in. z Algierii, Maroka, Iranu i Malezji.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Justyna Sapryk

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

tel.: +22 432-71-02 justyna_sapryk@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Bruksela wypromuje innowatorów z Polski