Brytyjska firma przenosi miejsca pracy do Polski

opublikowano: 03-07-2019, 14:59

Huf UK, brytyjski producent części do aut zamyka zakład w Tipton i przenosi miejsca pracy do Polski i Rumunii, donosi Express & Star.

Zakład zostanie zamknięty w grudniu. Spowoduje to likwidację ok. 170 miejsc pracy. Władze firmy tłumaczą swoją decyzję brexitem.

Huf UK jest częścią niemieckiej grupy Huf, działającej w 14 krajach i zatrudniającej ok. 10 tys. ludzi. Brytyjska firma dostarczała swoje produkty m.in. do Jaguar Land Rover, BMW, Daimlera, Hondy i Volvo. W 2017 roku miała 50,6  mln GBP obrotów.

Pracownikom zakładów w Tipton zaoferowano możliwość zgłoszenia się do pracy w fabrykach w Polsce i Rumunii. Niektórzy z nich pochodzą z tych krajów.

Jeden z pracowników Huf UK powiedział Express & Star, że w ostatnich miesiącach rozpoczęto przenoszenie maszyn do Polski, co było „dzwonkiem alarmowym” dla załogi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, expressandstar.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu