Brytyjska Honda zawiesza produkcję do 1 czerwca

PAP
30-01-2009, 10:50

Z powodu spadku sprzedaży drugi największy w Japonii producent samochodów Honda zawiesza produkcję w zakładach w Swindon od  piątku na cztery miesiące do 1 czerwca.

4,2 tys. pracowników otrzyma podstawową płacę przez pierwsze dwa miesiące i 60 proc. wynagrodzenia przez resztę przestoju. Od czerwca produkcja zostanie zmniejszona. W ub. r. Honda wyprodukowała w W. Brytanii 250 tys. pojazdów eksportując je głównie do odbiorców w Europie.

Honda chce zatrzymać załogę, ponieważ jesienią planuje uruchomienie w Swindon nowego modelu Jazz. Obecnie zakłady w płd. Anglii produkują głównie model Civic.

W piątek Honda ogłosiła, iż jej zysk za obecny rok obrachunkowy będzie o 57 proc. niższy od zakładanego i wyniesie 80 mld jenów. Zysk netto koncernu za ostatni kwartał do końca grudnia był niższy o 90 proc. od prognoz i wyniósł 20,24 mld jenów wobec zakładanych 200 mld jenów.

Brytyjski minister ds. biznesu, przedsiębiorczości i reformy regulacji Peter Mandelson ogłosił ostatnio plan gwarancji kredytowych dla sektora motoryzacyjnego wartości 2,3 mld funtów. Sprzedaż pojazdów na brytyjskim rynku spadła w grudniu o 21 proc. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Brytyjska Honda zawiesza produkcję do 1 czerwca