Brytyjska premier zaapelowała do Izby Gmin o poparcie umowy ws. brexitu

  • PAP
opublikowano: 20-03-2019, 22:04

Brytyjska premier Theresa May wezwała w środę posłów zasiadających w Izbie Gmin do zrealizowania podjętej w referendum z 2016 roku decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej. Oceniła, że opinia publiczna jest zmęczona przeciągającymi się dyskusjami o brexicie.

Theresa May
Zobacz więcej

Theresa May fot. Bloomberg

Szefowa rządu powtórzyła także, że "nie jest gotowa opóźnić brexitu poza 30 czerwca", i podkreśliła, że zmiana oryginalnej daty wyjścia z UE z 29 marca jest dla niej źródłem jej "znacznego, osobistego żalu" wobec posłów.

"Jesteście zmęczeni tymi wewnętrznymi walkami, politycznymi gierkami, użyciem tajemnych procedur i tym, że posłowie nie mówią o niczym innym niż o brexicie, kiedy macie realne obawy dotyczące szkół dla swoich dzieci, publicznej służby zdrowia czy przestępstw popełnianych z użyciem noża. Chcecie, żeby ten etap się wreszcie skończył. Ja się z wami zgadzam i jestem po waszej stronie" - powiedziała, zwracając się bezpośrednio do wyborców.

May wykluczyła możliwość zorganizowania drugiego referendum ws. opuszczenia Wspólnoty. "Raz już wam zadaliśmy to pytanie i daliście nam swoją odpowiedź" - mówiła. "Teraz chcecie, żebyśmy się za to wzięli, i jestem zdeterminowana, żeby to zrobić" - dodała.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu