PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Brytyjska tradycja i nowoczesność

  • Patrycja Pustkowiak
opublikowano: 30-07-2021, 11:43

Wyjątkowy butik i przestrzeń kultury jednocześnie, ekskluzywny member’s club, hotel i bar z wieloletnią tradycją – swoje ulubione miejsca w Londynie poleca Agata Krysiak, ekspertka ds. rynku dóbr luksusowych i inwestorka, która należy do British Council w Londynie.

Showroom Matchesfashion

Matchesfashion to ekskluzywny butik online z ofertą marek luksusowych i premium. Obok między innymi net-a-porter.com Matchesfashion wskazywany jest jako lider rynku luxury online. Jednak od konkurencyjnych serwisów różni się tym, że nie jest wyłącznie typowym sklepem internetowym, ale funkcjonuje również stacjonarnie, w świecie realnym, w pięknej, kilkupiętrowej kamienicy w ekskluzywnej dzielnicy Mayfair, usytuowanej w samym sercu Londynu. To miejsce przyciąga tych, którzy interesują się modą i chcą zrobić zakupy – można tu chociażby skorzystać z usługi prywatnego stylisty, ale też miłośników kultury, bo odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych.

Jedyne takie
Jedyne takie
Matchesfashion to wyjątkowe miejsce na mapie Londynu - przestrzeń interesująca zarówno dla miłośników mody jak i sztuki.
materiały prasowe

Uważam, że każda wizyta w butiku jest wyjątkowa. Dlaczego? Co miesiąc całkowicie zmieniana jest ekspozycja w budynku – władzę obejmuje inny projektant i zmienia wystrój zgodnie ze swoją wizją i stylem. Na przykład ostatnio urządzono tam market znanej marki odzieżowej Marni, wcześniej można było podziwiać instalację Prady, która jednocześnie była formą wystawy dzieł sztuki. Prócz tego organizowane są tu ciekawe eventy – spotkania z twórcami, dizajnerami, popołudniowe pokazy artystyczne. Dla miłośników mody i sztuki to jedno z najważniejszych miejsc na mapie Londynu. Trzeba tu zajrzeć – gwarantuję, że warto! Sama robię to bardzo często jako ambasadorka marki. Mam ogromną przyjemność pomagać w organizacji wspomnianych wydarzeń kulturalnych, jestem także łączniczką między klientami a Matchesfashion. Przekazuję ich opinie, żeby marka mogła należycie na nie reagować. Ale jak inni czekam niecierpliwie na pokazy moich ulubionych marek – Yves Saint Laurent, którą cenię za klasykę w rockowym, sexy wydaniu, czy MaxMara, która tworzy ponadczasowe rzeczy i nigdy nie zawodzi stosunkiem ich ceny do jakości.

Łączniczka
Łączniczka
Agata Krysiak w Matchesfashion, którego jest ambasadorką, łączniczką między tym miejscem, a jego klientami.
materiały prasowe

Annabel’s London

W Londynie, jak nigdzie w Europie, cenione są kluby członkowskie (member’s clubs). To część brytyjskiej kultury. Nie jest łatwo stać się ich członkiem – aby w ogóle zaaplikować, trzeba uzyskać rekomendację dwóch innych członków i uzbroić się w cierpliwość: na przyjęcie można czekać rok albo i dłużej. W stolicy Wielkiej Brytanii znajdziemy najróżniejsze odmiany member’s clubs, także takie zastrzeżone tylko dla mężczyzn, którzy spotykają się w tych miejscach dla samej przyjemności spotkania, ale także po to, by porozmawiać o interesach. Oczywiście z dużym powodzeniem funkcjonują podobne kluby wyłącznie dla kobiet, których działanie mocno skoncentrowane jest na networkingu i programach rozwojowych. Są też kluby nastawione na sztukę, w których organizowane są różne kulturalne wydarzenia.

Klubowe ogrody
Klubowe ogrody
Anabel’s to słynny, londyński member’s club. Agata Krysiak jest tam częstym gościem, a szczególnie uwielbia tamtejszy ogród.

Annabel’s London wyróżnia się na ich tle tradycją i renomą. Klub istnieje już prawie 60 lat, a przed czterema laty zakończył się proces drobiazgowej renowacji i modernizacji, na który przeznaczono około 100 mln funtów – w efekcie powstało niepowtarzalne, dizajnerskie wnętrze, które na każdym kroku zaskakuje gości mnogością detali. Podobnie jak butik Matchesfashion, Annabel’s znajduje się w dzielnicy Mayfair – siedziba klubu to w istocie zespół kilku połączonych ze sobą kamienic. Co czeka na klubowiczów w środku? Na miejscu znajdziemy m.in. nocny klub z barem, lokal, w którym serwowane są śniadania, piękny ogród, kilka restauracji – m.in. meksykańską czy włoską, czy cigar bar. Przez cały rok w Annabel’s odbywają się ekskluzywne wydarzenia kulturalne tylko dla członków, choćby prezentacje twórczości różnych artystów. Ostatnio klub gościł retrospektywę prac Gustava Klimta. Organizowane są także liczne spotkania biznesowe i networkingowe z przeróżnych dziedzin. Program jest współtworzony przez committee members, czyli 15 osób, z których każda odpowiedzialna jest za jeden, wyspecjalizowany obszar tematyczny. Ja jako committee member odpowiadam za tematy związane z modą i tematyką międzynarodową. Ostatnim ciekawym wydarzeniem było śniadanie współorganizowane z domem mody Alexander McQueen dla 30 gości. Podczas wydarzenia mogliśmy nie tylko zobaczyć nową kolekcję, ale także bezpośrednio posłuchać CEO marki.

Hotel i Bar The Connaught

Miejsce z klimatem
Miejsce z klimatem
Bar The Conaught, godny polecenia wszystkim, którzy w Londynie szukają miejsc z angielską duszą (i są spragnieni wybornych drinków).

The Connaught także znajduje się w Mayfair – mojej ulubionej dzielnicy Londynu, naprzeciwko Matchesfashion. To świetny luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel, z prawdziwą angielską duszą. Wnętrza urządzone są stylowo, wystrojem nawiązują do kubizmu. Potwierdzeniem renomy Baru The Connaught jest jego ubiegłoroczne zwycięstwo w światowym rankingu The World’s 50 Best Bars, a ciekawostką specjalność zakładu – wózek martini, który umożliwia przyrządzenie tego koktajlu w spersonalizowanych wariacjach dla gości siedzących przy stolikach. Osobiście bardzo cenię to, że choć The Connaught z radością wita gości z zagranicy, pozostał miejscem, gdzie wielu Brytyjczyków spotyka się choćby tylko na kawę. To instytucja na mapie prawdziwego Londynu, która może poszczycić się londyńskim klimatem w najlepszym wydaniu.

Brytyjski styl
Brytyjski styl
Agata Krysiak w znanym hotelu The Conaught, który ceni za prawdziwie brytyjski klimat i wieloletnią tradycję.

The Kensington Park

Piękne parki są typowe dla Londynu i co wspaniałe – są pełne życia i spacerowiczów przez cały rok. Ja sama także, z całą rodziną, chętnie je odwiedzam, natomiast moim ukochanym jest właśnie Kensington Park. Na jego terenie znajduje się wyjątkowe miejsce zwane The Serpentine Pavilion. To przestrzeń kulturalna, poświęcona sztuce architektury. Każdego roku powstaje tu całkowicie nowe wcielenie pawilonu, tworzone przez wybitnych architektów, którzy prezentują nie tyle swoje projekty, co interpretację tego, czym dla nich jest architektura. W tym roku możemy podziwiać pawilon stworzony przez wywodzące się z Johannesburga studio Counterspace, założone przez Sumayyę Vally – to najmłodsza pracownia architektoniczna w historii, której powierzono to prestiżowe zadanie.

Chwila oddechu
Chwila oddechu
Piękne parki są typowe dla Londynu i co wspaniałe – są pełne życia i spacerowiczów przez cały rok. Ja sama także, z całą rodziną, chętnie je odwiedzam, natomiast moim ukochanym jest właśnie Kensington Park - mówi Agata Krysiak
SIMON DAWSON

Każdego, kto odwiedza Londyn, zachęcam, by odkrywał to miejsce na piechotę. Właśnie w ten sposób sama trafiłam do miejsc, które dziś należą do grona moich ulubionych. Pieszo poznajemy miasto okiem londyńczyków, którzy przeważnie nie korzystają z prywatnych samochodów, tylko właśnie chodzą, ewentualnie łapią metro lub taksówkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane