Czytasz dzięki

Brytyjski książę ma problem w Szwajcarii

opublikowano: 08-05-2020, 11:21

W Szwajcarii ruszyło postępowanie w związku z zarzutem, że książę Andrzej, syn brytyjskiej królowej Elżbiety II, a także jego była żona Sarah Ferguson, nie zapłacili wszystkich należnych pieniędzy za dom.

Książę Andrzej i jego była żona kupili w 2014 roku luksusowy dom w szwajcarskim kurorcie Verbier za 22 mln CHF. Książę i księżna Yorku nie zapłacili jednak do końca 2019 roku części kwoty należnej za nieruchomość. Szwajcarskie media podają, że chodzi o 6 mln CHF, które z odsetkami urosło już do 8 mln CHF. Na polecenie sprzedawcy kancelaria Etude du Ritz podjęła kroki prawne.

Rzeczniczka księcia Andrzeja i księżnej Yorku powiedziała, że trwa spór między stronami, ale nie podała szczegółów, zasłaniając się tajemnicą umowy.

Media podkreślają, że to kolejne problemy 60-letniego księcia Andrzeja w ostatnim czasie. W listopadzie musiał wycofać się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej po tym jak ujawniono iż był bliskim przyjacielem Jeffrey’a Epsteina, amerykańskiego miliardera oskarżanego o przestępstwa natury seksualnej.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane