Brytyjski miliarder kupił najdroższy penthouse w Singapurze

opublikowano: 10-07-2019, 07:55

James Dyson, wynalazca odkurzacza bezworkowego, kupił najdroższy penthouse w Singapurze, donosi Reuters.

Trzypiętrowy penthouse - niegdyś wyceniony nawet na ponad 73 mln USD  - znajduje się na 62-64 piętrze, jest wyposażony w prywatny basen i znajduje się w samym sercu dzielnicy finansowej tego miasta-państwa.

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson
Zobacz więcej

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson fot. Bloomberg

Choć nie podano ceny za jaką zawarto transakcję, dziennik Business Times poinformował jednak, że Dyson kupił nieruchomość za 73,8 mln SGD (54,17 mln USD). 

Penthouse w rezydencji Wallich mieści się w najwyższym budynku w Singapurze, zbudowanym przez dewelopera GuocoLand.

Dyson, zwolennik brexitu, ogłosił w styczniu, że przenosi swoją siedzibę główną z Wielkiej Brytanii do Singapuru, aby być bliżej swoich najszybciej rozwijających się rynków. Jego firma - która również produkuje bezłopatkowe wentylatory, oczyszczacze powietrza i suszarki do włosów - planuje zbudować swój pierwszy samochód elektryczny w Singapurze.

Singapur jest swoistą „wyspą stabilności”, która przyciąga super-bogatych z mniej rozwiniętych sąsiednich krajów Azji Południowo-Wschodniej, a także multimilionerów z Chin kontynentalnych.

Aby schłodzić swój rynek nieruchomości, rząd Singapuru zintensyfikował ograniczenia majątkowe w ubiegłym roku po 9,1 proc. rocznym wzroście cen domów i gdy deweloperzy zapłacili rekordowe kwoty na zakup ziemi. Cudzoziemcy muszą teraz wnosić opłaty w wysokości ponad 20 proc. na zakup nieruchomości w mieście-państwie.

Obecnie James Dyson plasowany jest na 107. miejscu rankingu miliarderów opracowywanym przez agencję Bloomberg z majątkiem o szacowanej wartości 12,9 mld USD.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu