Brytyjski rząd wydaje miliony na kontrakty konsultingowe

opublikowano: 07-10-2020, 14:09

Aż o 45 proc. do 459 mln funtów wzrosły od 2017 r. wydatki brytyjskiego rządu na porady, ekspertyzy i doradztwo, w czym największy udział miały sprawy związane z brexitem.

Największym beneficjentem, jak wynika z raportu opracowanego przez firmę badawczą Tussell jest firma doradcza Deloitte. Odnotowała ona ponad trzykrotny wzrost przychodów z prac zleconych przez brytyjskie ministerstwa do kwoty 147 mln funtów.

Wielka Brytania
fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła firma PricewaterhouseCoopers, której przychody z tego tytułu zwiększyły się z 92 do 106 mln GBP. Trzeci w rankingu Ernst & Young odnotował w pierwszym roku wzrost, a w zeszłym spadek do 75 mln GBP.

Tuż za podium znalazła się firma KPMG z wynikiem na poziomie 57 mln GBP.

Po stronie klientów, największy koszt doradztwa stał się udziałem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Resort odnotowało największy wzrost ze wszystkich departamentów rządowych. Według Tussella jego wydatki na konsultacje wzrosły o 51 mln GBP, czyli prawie 800 proc. w tym okresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane