Czytasz dzięki

BSH zwiększa zatrudnienie we Wrocławiu

  • PAP
opublikowano: 14-07-2020, 09:15

100 pracowników poszukuje BSH do pracy we wrocławskich zakładach – fabrykach lodówek i piekarników. Nowi pracownicy mają zostać zatrudnienie na umowy tymczasowe – podał we wtorek BSH.

Dariusz Bogacz z biura prasowego BSH poinformował PAP, że nowo zatrudnione osoby będą pracowały na stanowiskach związanych z produkcją, transportem wewnętrznym oraz logistyką.

Łącznie we wrocławskich fabrykach producent AGD chce zatrudnić ponad 100 nowych pracowników. BSH podał, że rekrutacja związana jest z globalnym wzrostem sprzedaży AGD marek Bosch i Siemens.

Nowi pracownicy mają zostać zatrudnieni na umowy tymczasowe, ale - jak podano - „najlepsi pracownicy, którzy będą chcieli pozostać w firmie mogą liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę zawartą bezpośrednio z BSH”.

Koncern BSH w 2017 r. otworzył we Wrocławiu dwie fabryki: piekarników i lodówek. W rozwój fabryk zainwestowano 500 mln zł. Fabryki powstały na bazie aktywów po upadłym przedsiębiorstwie FagorMastercook, które BSH kupił. To łącznie ponad 18 ha, na których są hale produkcyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane