Budimex <BMEX.WA> zawarcie kontraktu przez BUDIMEX S.A.

08-07-2002, 16:38

ZAWARCIE KONTRAKTU PRZEZ BUDIMEX S.A.

Raport bieżący Bx/65/02

Zarząd BUDIMEX S.A. informuje, że Spółka BUDIMEX S.A. zawarła w dniu 5 lipca 2002 r. kontrakt na roboty wykończeniowe i instalacyjne w ramach budowy 4-ro gwiazdkowego kompleksu hotelowego "Prezydent-Hotel" klasy międzynarodowej w Samarkandzie, Uzbekistan.

Wartość kontraktu netto: 10.100.000,00 EURO tj. 40.928.230,- PLN Zamawiający: INPRO-POLSKA Sp. z o.o., 00-107 Warszawa, ul. Próżna 12a Termin realizacji: w ciągu 9 miesięcy po otwarciu akredytywy przez Zamawiającego i otrzymaniu zaliczki przez Wykonawcę.

Istotne warunki umowy: płatności w EURO z akredytywy nieodwołalnej, podzielnej, odnawialnej - zaliczka w wysokości 15% wartości kontraktu. Kary umowne: 0,1% za każdy pełny tydzień opóźnienia (w ciągu pierwszych 4 tygodni) i 0,2% za każdy rozpoczęty kolejny tydzień opóźnienia, ale maksymalna wartość kar nie więcej niż 5% wartości kontraktu.

Kontrakt wchodzi w życie z dniem otwarcia akredytywy przez INPRO-POLSKA Sp. z o.o.

Kryterium uznania umowy za znaczącą - wartość kontraktu nie przekracza 10% kapitałów własnych BUDIMEX S.A., jednak informację o tym kontrakcie uznajemy za ważną dla akcjonariuszy BUDIMEX S.A.

Data sporządzenia raportu: 08-07-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budimex &lt;BMEX.WA> zawarcie kontraktu przez BUDIMEX S.A.