Czytasz dzięki

Budimex o wpływie koronawirusa na działalność

opublikowano: 16-03-2020, 15:30

Budimex spodziewa się krótkoterminowo przerwania łańcucha dostaw zagranicznych oraz odpływ około 20 proc. podwykonawców z Ukrainy w związku z zamknięciem granic i masowymi zwolnieniami lekarskimi.

Spółka szacuje, że zwolnienia przedstawi 10-20 proc. pracowników.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu
Zobacz więcej

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu Grzegorz Kawecki

Ponadto ci, którzy pracują w Niemczech, będą chcieli natychmiast wrócić do Polski, a zamknięcie granicy litewsko-polskiej będzie miało negatywny wpływ na realizację kontraktu na Litwie.

"Na chwilę obecną Zarząd Budimex S.A. nie jest w stanie ocenić zachowania klientów, jednak główni inwestorzy zalecają kontynuowanie prac na kontraktach. Szacuje się, że zaistniała sytuacja może mieć wpływ na niedotrzymanie końcowych terminów kontraktowych praktycznie wszystkich kontraktów, ale ich skutków na dzień sporządzenia raportu nie można ocenić. Według Zarządu epidemia kwalifikuje się do zdarzenia siły wyższej" - podał Budimex.

Zarząd oczekuje w długim terminie zmniejszenia poziomu inwestycji w nowe kontrakty w każdym sektorze działalności oraz długotrwale braki niektórych materiałów i produktów.

"W związku z epidemią koronawirusa oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją powołany został Zespół Koordynujący ds. zagrożenia epidemiologicznego. Zespołowi powierzono zadania inicjowania i koordynacji działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem wywołującym chorobę COVID-19, który również na bieżąco monitoruje ryzyka związane z działalnością Emitenta" - dodano. 

Zaznaczono, że sytuacja płynnościowa Budimeksu i grupy jest stabilna. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu