Budimex pozwany przez Cerrysa

DI
opublikowano: 10-01-2011, 15:25

Tomasz Ryskalok i Rafał Ryskalok prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej Cerrys s.c. z siedzibą w  Wykrotach wnieśli 16 grudnia pozew przeciwko Budimeksowi o zapłatę kary umownej za zwłokę w usuwaniu wad ujawnionych w okresie gwarancji, informuje Budimex w  poniedziałkowym komunikacie.

Sprawa dotyczy Budowy Zakładu Betonów na podstawie umowy z 19.05.2003 r. o wartości 4 189 246,43 zł, a wartość przedmiotu sporu to 90 mln zł z ustawowymi odsetkami od 19 października 2006 r. do dnia zapłaty.

"Roszczenie objęte przedmiotowym sporem jest bezzasadne i brak jest podstaw do jego uwzględnienia zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym (upływ terminu na dochodzenie przedmiotowych roszczeń, nie uwzględnienie limitu kar w wysokości 15 proc. wartości kontraktu, nieistotny charakter usterek)" - komentuje Budimex w komunikacie giełdowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane