Budowlańców na lotniskach mnogo

DI, Rz
opublikowano: 14-10-2009, 13:39

Do 2013 roku polskie lotniska wydadzą na inwestycje ponad 4 mld zł. Najwięcej przetargów zostanie ogłoszonych w tym i w przyszłym roku. Do wzięcia są kontrakty warte 2 mld zł.

O budowlanym tłoku na lotnisku pisze "Rzeczpospolita". Najwięcej na inwestycje wydadzą w najbliższym czasie porty w Warszawie i Gdańsku. Na stołecznym Okęciu powstanie między innymi łącznik między lotniskiem a stacją kolei. Natomiast władze portu lotniczego w Rzeszowie będą poszukiwać wykonawcy nowego terminalu.


Tylko z funduszy unijnych porty lotnicze mogą wydać ponad 700 mln euro. Część prac zrealizują za własne pieniądze i z kredytów komercyjnych.

Do wzięcia kontraktów firmy ustawiają się w długich kolejkach. Do budowy drugiego terminalu na gdańskim lotnisku wraz z płytą postojową zgłosiło się 22 chętnych. Wśród nich m.in. Mostostostal Warszawa, Skanska, Budimex Dromex, Strbag czy Bilfinger Berger Polska. Budową terminalu w Krakowie zainteresowanych było 16 firm, we Wrocławiu – dziesięć. Kosztorys inwestorski w tym ostatnim przypadku wynosił 430 mln zł, ale inwestycja jest realizowana za 296 mln zł. Na niższe niż szacowane oferty liczą również pozostali. Przetargi nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Jeszcze w tym roku władze lotniska w Rzeszowie chcą rozpocząć wybór firmy, która wybuduje terminal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Rz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Budowlańców na lotniskach mnogo