Budowlanka w stagnacji

opublikowano: 17-01-2013, 00:00

WAŻNE DANE

Bieżący rok nie zapowiada się dla branży budowlanej lepiej niż poprzedni.

— Branża budowlana ma za sobą bardzo trudny rok, prawie wszystkie (96 proc.) badane przez BIG InfoMonitor firmy z tej branży wskazują na poważne problemy wynikające z zatorów płatniczych, aż 57 proc. uważa nieterminowość płatności za częsty problem. Są to wyraźnie nasłabsze wyniki w porównaniu z innymi sektorami. W takich warunkach i z takim bagażem trudno spodziewać się po przedstawicielach branży optymistycznych zapowiedzi na 2013 r. — mówi Mariusz Hildebrand, prezes BIG InfoMonitora.

Do tego 47 proc. firm przewiduje, że ich sytuacja finansowa nie ulegnie zmianie, a wg 40 proc. nawet się pogorszy. Zdaniem 74 proc. badanych firm z sektora budowlanego, pensje nie będą rosły, a połowa nie planuje zwiększania możliwości produkcyjnych. 2012 r. pozostawił po sobie wiele niezapłaconych rachunków — 40 proc. ankietowanych firm czeka na zaległe płatności, których suma przekracza 100 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu