Budvar mocny na Zachodzie

ANP
opublikowano: 12-07-2011, 00:00

Eksport staje się motorem napędowym stolarkowej firmy. Marże też rosną.

Eksport staje się motorem napędowym stolarkowej firmy. Marże też rosną.

Pod koniec tego miesiąca producent ze Zduńskiej Woli opublikuje strategię rozwoju.

— Przedstawimy sytuację i perspektywy spółki. Informacje powinny uspokoić inwestorów i przekonać ich, że sytuacja Budvaru jest bezpieczna — mówi Marek Trzciński, prezes i główny akcjonariusz Budvaru Centrum.

Nie znajduje odbicia w kursie spółki, który od maja spadł z 3,8 zł do 2,42 zł za akcję.

— Płynność akcji spółki jest mała, a spadki to efekt ruchów spekulantów. Nie mają związku z sytuacją Budvaru Centrum. Wręcz przeciwnie — mamy bardzo dobre perspektywy — zapewnia Marek Trzciński.

Te perspektywy to rosnący eksport, którego udział po I półroczu przekroczył 50 proc. w sprzedaży. Dla porównania, w tym samym okresie w 2010 r. przyniósł 37 proc. przychodów.

— Koncentrujemy się na umocnieniu pozycji na rynkach eksportowych. Przesuwamy się na zachód, gdzie sprzedaż nie zależy głównie od ceny, lecz od dobrej obsługi — mówi prezes Budvaru Centrum.

Firma sprzedaje do Włoch, Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Tam realizuje najwyższe marże.

— Sprzedaż regularnie przyrasta i jestem spokojny o całoroczny wynik. Oczekuję, że będzie lepszy od 2010 r. [wówczas 65,8 mln zł przychodów i 0,2 mln zł zysku netto — red.]. Dynamika przychodów nie powinna być mniejsza niż w 2010 r., gdy wyniosła ponad 21 proc. —mówi Marek Trzciński.

Od stycznia do maja przychody Budvaru Centrum wyniosły 22 mln zł, o 13 proc. więcej niż w porównywalnym okresie w 2010 r. Prezes sygnalizuje, że po I półroczu, ze względu na sezonowość branży, spółka może odnotować stratę. Po I kwartale wyniosła ona 1,85 mln zł. Raport półroczny będzie opublikowany 30 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu