Budynki Atrium zostają na miejscu

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 14-05-2013, 00:00

Biura: Nie potwierdziły się informacje o planach wyburzenia dwóch biurowców — Atrium Centrum i Atrium Plaza przy al. Jana Pawła II w Warszawie

Biurowce Atrium Centrum i Atrium Plaza należą do z najstarszych budynków w pobliżu Ronda ONZ. Pierwszy powstał w 2001 r., drugi w 1999 r. Rosnąca konkurencja nowych obiektów w okolicy sprawiła, że pojawiły się pogłoski o planach zburzenia biurowców przez właściciela — fundusz Polonia Property Fund LP (Polonia 1). Funduszem zarządza spółka Peakside Polonia Management, zarządzająca również funduszem Polonia Property Fund II Ltd (właściciel sieci Fashion House Outlet Centres).

POTRZEBNY LIFTING: Budynki Atrium Centrum i Atrium Plaza to siedmiokondygnacyjne biurowce klasy A wybudowane kilkanaście lat temu. Rozwój rynku biurowego na pobliskiej Woli rodzi dużą konkurencję, dlatego oba biurowce muszą się zmienić, by sprostać współczesnym wymaganiom.
 [FOT. WM]
POTRZEBNY LIFTING: Budynki Atrium Centrum i Atrium Plaza to siedmiokondygnacyjne biurowce klasy A wybudowane kilkanaście lat temu. Rozwój rynku biurowego na pobliskiej Woli rodzi dużą konkurencję, dlatego oba biurowce muszą się zmienić, by sprostać współczesnym wymaganiom. [FOT. WM]
None
None

— Planujemy niewielkie zmiany i rozszerzenie funkcji obu biurowców, ale na pewno nie ich wyburzenie. Poza tym uzyskanie zgody na wyższą zabudowę w tym miejscu byłoby bardzo trudne ze względu na bliskość tzw. osi saskiej — mówi Daniel Pater, zarządzający portfelem nieruchomości Polonia Property Fund LP. Poziom pustostanów wynosi: 10 proc. w budynku Atrium Centrum i około 25 proc. w Atrium Plaza. — Zrezygnowaliśmy ze współpracy z agencją, która dotychczas zajmowała się wynajmem i samodzielnie podjęliśmy

się komercjalizacji. Czynsze wywoławcze za biura w naszych obiektach wynoszą 16-18 EUR/mkw. Ponadto dla najemców podpisujących wieloletnie umowy mamy specjalny budżet na dostosowanie powierzchni do ich wymagań, który wynosi maksymalnie 180 EUR/mkw. — mówi Daniel Pater. Choć architektura budynków powstałych pod koniec lat 90. odbiega od współcześnie projektowanych i budowanych, to właściciel zapewnia, że planuje kolejne zmiany, które sprawią, że najemcy nie zauważą różnicy w komforcie pracy, za to na pewno odczują niższe czynsze, konkurencyjne do stawek w pobliskich budynkach.

Wkrótce rozpocznie się certyfikacja obu budynków w systemie BREEAM. W Atrium Plaza już odnowiono i zmieniono recepcję, a wymieniony na nowocześniejszy zostanie system kontroli dostępu do budynku. Podobne zmiany czekają również drugi biurowiec. — Od kwietnia 250 mkw. na parterze Atrium Centrum zajmuje Credit Agricole, który planuje utworzenie w tym miejscu reprezentacyjnego oddziału. Pojawią się również nowi najemcy handlowi, którzy sprawią, że okolica będzie żyła nie tylko w godzinach pracy biur, jednak o szczegółach na razie nie możemy mówić — dodaje Daniel Pater.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane