Budynki biurowe: kierunek — zielone

Materiał przygotowany przez Skanska
opublikowano: 28-05-2013, 00:00

Cykl: Ekologia w biznesie

Atrium 1 budowany właśnie przy Rondzie ONZ w Warszawie to wyjątkowy obiekt. Według dewelopera — firmy Skanska Property Poland — będzie to najbardziej zielony budynek komercyjny w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wyposażony będzie w szereg rozwiązań technicznych, które przełożą się na komfort pracy najemców oraz na bardzo duże oszczędności finansowe dzięki znacznemu obniżeniu zapotrzebowania na energię elektryczną.

— W Atrium 1 koszt eksploatacji będzie niższy o około 20 proc. niż w konkurencyjnych budynkach — mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska.

Atrium 1 nie tylko jest już precertyfikowany na najwyższym poziomie w systemie LEED, ale także dalece wykracza ponad kryteria określone w tym systemie certyfikacji. Jednocześnie jest to projekt kameralny, o powierzchni najmu 18 tys. mkw. z czego 16,7 tys. mkw. to najwyższej klasy powierzchnia biurowa. Budynek będzie miał 150 miejsc parkingowych oraz znakomitydostęp do komunikacji publicznej — wejście do drugiej linii metra znajdzie się zaledwie 30 m od budynku.

Choć wszystkie projekty biurowe Skanska realizuje w możliwie najlepszych miejscach, to jednak lokalizacja Atrium 1 jest wyjątkowa. Rondo ONZ to serce biznesowej Warszawy, a ekspozycja tego obiektu jest najlepsza w mieście. Atrium 1 to dla Skanska więcej niż tylko kolejny obiekt biurowy — budując go, deweloper robi duży krok na drodze do tworzenia budynków pasywnych, a jednocześnie kreuje miejsce do pracy oferujące najemcom prestiż oraz najwyższą jakość powierzchni biurowych.

Najemcy doceniają połączenie ambitnego zrównoważonego budynku z najlepszą lokalizacją biznesową.

— Atrium 1 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i obecnie praktycznie cała dostępna powierzchnia jest przedmiotem negocjacji. Konstrukcja budynku jest prawie gotowa, więc nasi potencjalni najemcy mogą już zobaczyć, jak jego bryła wpisuje się w otoczenie oraz jak będzie usytuowana względem al. Jana Pawła II i ronda ONZ. Budynek planujemy oddać w czwartym kwartale 2013 — dodaje Arkadiusz Rudzki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez Skanska

Polecane