Buffett kupił udziały w Apple

Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny Warrena Buffetta, poinformował o kupieniu udziałów w Apple, podaje CNBC. Wcześniej sugerowano, że to sam miliarder nabywał udziały.

W pierwszym kwartale Berkshire Hathaway miał 9,81 mln akcji koncernu z Cupertino, które 31 marca wyceniane były na 1,07 mld USD.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett

Bloomberg

Na wieść o ujawnieniu inwestycji Buffetta walory Apple drożały w handlu przedsesyjnym o 2,2 proc. do 92,5 USD. Akcje zyskują również w trakcie poniedziałkowych notowań na rynku kasowym. Po ponad 2 godzinach handlu aprecjacja sięga ponad 3,4 proc. to dobry grunt pod odbicie kursu, który w tym roku do piątkowego zamknięcia notował 14-proc. przecenę. między innymi w związku z danymi o spadku sprzedaży iPhone’ów. Firma odnotowała w pierwszym kwartale 2016 r. pierwszy od 13-tu lat spadek przychodów. 

Jak spekulują analitycy, inwestycja w Apple mogła być możliwa dzięki zmniejszeniu zaangażowania Berkshire w akcjonariat koncernu telekomunikacyjnego AT&T.

Ponadto wyrocznia z Omaha zwiększyła między innymi zaangażowanie w IBM o blisko 200 mln akcji i pozbyła się 99 proc. udziałów w Procter & Gamble.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Buffett kupił udziały w Apple