Buffett raczej odradza Apple inwestycję w Teslę

opublikowano: 31-08-2018, 10:23

Słynny Warren Buffett powiedział, że inwestycja Apple w Teslę to „bardzo słaby pomysł”.

- Poparłbym wszystko, co robi Tim Cook, ale myślę, że byłoby bardzo słabym pomysłem wejście w biznes motoryzacyjny – powiedział Buffett, który jest znaczącym akcjonariuszem Apple i niedawno ujawnił, że dokupił akcji producenta iPhone’ów.

Zobacz więcej

Warren Buffett

fot. Bloomberg

Buffett, który nie miał wątpliwości inwestując w chińskiego producenta aut elektrycznych BYD, stwierdził, że sprzedawanie samochodów „to nie jest łatwy biznes”. Konkurencja jest duża, nie ma przewagi pioniera rynku, a do tego jeden rok kończy się zyskiem, a w następnym można mieć stratę, zauważył.

- Nie można uzyskać permanentnej przewagi – powiedział Buffett.

Słynny inwestor odniósł się do niedawnych wydarzeń związanych z ogłoszeniem przez szefa i twórcę Tesli zamiaru wycofania spółki z giełdy. Elon Musk zapewniał na początku sierpnia na Twitterze, że finansowanie tej operacji jest zabezpieczone. Okazało się to nieprawdą, a Musk niedawno ogłosił, że Tesla nie opuści giełdy.

- Jeśli się przejęzyczysz, korygujesz to natychmiast – powiedział Buffett. – Jeśli kilka minut po przejęzyczeniu jest szaleńczy handel akcjami mówisz: przejęzyczyłem się kiedy twierdziłem, że finansowanie jest zapewnione, bo chciałem powiedzieć, że myślę, że mogę je zdobyć, czy coś w tym rodzaju – dodał. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu