Buffett spotkał się z niedźwiedziem

MD
14-07-2008, 20:40

Warren Buffett nie obronił się przed rynkiem niedźwiedzia. Jego Berkshire Hathaway jest notowany o ponad 20 proc. poniżej szczytu z 11 grudnia 2007 roku.

Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny najbogatszego człowieka świata nie zaliczył „niedźwiedziej” przeceny od lutego 2003 roku. Od 11 grudnia 2007 roku, kiedy jego akcje były notowane po 151.650 USD ich wartość spadła już o 22,5 proc. 

- Ubezpieczenia generują około połowę zysków Berkshire. To już nie tak dochodowy interes jak jeszcze niedawno – powiedział Vahan Janjigian, autor książki „Nawet Buffett nie jest doskonały”. – Myślę, że spadek kursu spółki o 20 proc. to dobra wiadomość. Kiedy się go porówna z przeceną Citigroup, Fannie Mae, Freddie Mac czy innej dużej spółki finansowej Berkshire wypada całkiem nieźle – dodał.

Branżowy subindeks S&P spółek ubezpieczeniowych stracił od 11 grudnia ubiegłego roku 32 proc. wartości. Buffett jest właścicielem ok. 27 proc. akcji Berkshire, którego wartość rynkowa wynosi ok. 182 mld USD.

MD, yahoo.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Buffett spotkał się z niedźwiedziem