Buffett stawia na banki

opublikowano: 15-11-2018, 06:50

Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna Warrena Buffetta ma ponad 13 mld USD w akcjach banków i jest dużym akcjonariuszem w czterech z pięciu największych amerykańskich banków, wynika z najnowszego raportu.

Berkshire ujawniło inwestycję w akcje JP Morgan Chase i zwiększenie zaangażowania w Bank of America i Goldman Sachs Group. W Wells Fargo & Co. spółka Buffetta jest blisko zaangażowania na poziomie 10 proc., jest także największym akcjonariuszem w Bank of America, US Bancorp i Bank of New York Mellon. Z 10 największych inwestycji Buffetta połowa to banki.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett Bloomberg

Największą pojedynczą inwestycją Berkshire jest jednak wciąż Apple. Dwa lata temu spółka Buffetta zaczęła kupować akcje producenta iPhone’ów odchodząc od wcześniejszej polityki unikania inwestycji w spółki technologiczne. Obecnie Berkshire ma 252 mln akcji Apple, których wartość na koniec trzeciego kwartału wynosiła ok. 57 mld USD. Z najnowszego raportu wynika, że Berkshire znów zdecydowało się na inwestycję w sektorze technologicznym kupują akcje Oracle za 2,1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu