Bukmacherzy przekonani, że nie będzie Brexitu

opublikowano: 21-06-2016, 10:04

Bukmacherzy i hazardziści są coraz bardziej przekonani, że Brytyjczycy zdecydują o pozostaniu kraju w Unii Europejskiej.

Ladbrokes poinformował, że stawka zakładu na pozostanie w UE spadła do 2/7. Oznacza to 74 proc. prawdopodobieństwo. Bukmacher ujawnił, że ok. 95 proc. zakładów na wynik referendum złożonych w ostatnich 24 godzinach obstawiało odrzucenie Brexitu.

Wykres trzydniowy prawdopodobieństwa Brexitu szacowanego w oparciu o zakłady u bukmacherów
Zobacz więcej

Wykres trzydniowy prawdopodobieństwa Brexitu szacowanego w oparciu o zakłady u bukmacherów

- Tam, gdzie zaangażowane są pieniądze, wygląda na to, że Brexit zaczął wywracać się na ostatniej przeszkodzie – powiedziała Jessica Bridge, rzeczniczka Ladbrokes.

Betfair ujawnił, że jeden z jego klientów postawił 315 tys. GBP (1,8 mln zł) na wynik głosowania za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

Sondaże publikowane po zabójstwie prowadzącej prounijną kampanię Jo Cox pokazały wzrost odsetka Brytyjczyków opowiadających się za pozostaniem kraju w Unii. 

- Rynek nadal naśladuje wzór zapamiętany z referendum w sprawie niepodległości Szkocji, kiedy historyczne przekonanie co do ostatecznego „nie” osłabło lekko dziesięć dni przed referendum aby ostatecznie odbić w tygodniu przed głosowaniem – powiedziała Naomi Totten z Betfair, gdzie prawdopodobieństwo pozostania Wielkiej Brytanii w Unii, implikowane z zakładów klientów, sięga 75 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Bukmacherzy przekonani, że nie będzie Brexitu