Bundesbank zły na EBC

KŁ, FT.COM
opublikowano: 01-03-2012, 10:12

Prezes Bundesbanku przypuścił ostry atak na Mario Draghiego, prezesa Europejskiego Banku Centralnego, w związku z narastającymi obawami największej europejskiej gospodarki odnośnie metod walki z kryzysem finansowym strefy euro – informuje "Financial Times".

Ostrzeżenie Jennsa Weidmanna o narastającym ryzyku związanym z pewnymi działaniami EBC odzwierciedla strach przed potencjalnymi kosztami, które będę musiały ponieść Niemcy, będące największym płatnikiem eurolandu. To może wywołać ponowne wątpliwości czy strefa euro da sobie radę z długotrwałym już kryzysem bankowym i zadłużenia państw.

Weidmann, który ma dosyć wpływową pozycję w EBC, powiedział, że bank centralny postawił na szali swoją reputację I zaapelował do powrotu do surowych reguł odnośnie zabezpieczenia wymaganego od banków w zamian za fundusze z banku centralnego. O liście krytykującym Draghiego poinformował w środę niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Wszystko wydarzyło się dzień po tym jak EBC przekazał europejskim bankom 529,5 mld EUR niskooprocentowanych pożyczek na okres trzech lat. Obie rundy programu opiewają w sumie na ponad 1 bln EUR.

Bloomberg
Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, FT.COM

Polecane