Burmistrz Śródmieścia odwołany

AR
opublikowano: 03-04-2019, 16:44

Podejrzany o działanie na niekorzyść klubu Legia Warszawa burmistrz warszawskiej dzielnicy stracił pracę. Powołano nowy zarząd – informuje biuro prasowe miasta.

2 kwietnia br. śródmiejscy radni wyłonili nowy skład Zarządu Dzielnicy. Na burmistrza Śródmieścia wybrano Aleksandra Ferensa, członka Platformy Obywatelskiej. Jego zastępcami zostali: Magdalena Wojciechowska, Tomasz Bratek, Paweł Martofel oraz Wojciech Matyjasiak. 

–Jako były radny wysoko cenię sobie rozmowę z Warszawiakami. Właśnie dlatego serdecznie zapraszam do siebie każdego mieszkańca, który chciałby podzielić się swoim pomysłem na Śródmieście. Jestem pewien, że wspólnie sprawimy, że stanie się ono jeszcze lepszym miejscem do życia – mówił burmistrz Aleksander Ferens podczas sesji Rady Dzielnicy Śródmieście.

Ze stanowiska burmistrza Śródmieścia został odwołany przez radnych Krzysztof Czubaszek, przeciw któremu prokuratura niedawno wniosła do sądu akt oskarżenia.

- Składając urząd burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, pragnę podsumować efekty mojej dwuletniej pracy na rzecz mieszkańców. Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Nie szczędziłem sił i starań, by rozwiązać jak najwięcej problemów i wprowadzić możliwie dużo korzystnych zmian – informował media tuż po odwołaniu Krzysztof Czubaszek.  

Burmistrz jest oskarżony o to, że w 2017 r. wbrew prawu wydał niekorzystną decyzję podatkową, która skutkowała natychmiastowym ściągnięciem z kont prywatnego klubu Legia Warszawa 4,5 mln zł. Klub szybko odwołał się w Samorządowym Kolegium Odwoławczym i odzyskał pieniądze, a także skierował sprawę do prokuratury. Po rocznym śledztwie prokuratorzy uznali, że burmistrz złamał prawo. Jest podejrzany o to, że świadomie działał na niekorzyść klubu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

O sprawie niedawno informowaliśmy w "PB".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu