Bush powitał przyjaciela z Polski

Izolda Boguta
opublikowano: 18-07-2002, 00:00

Pierwszego dnia państwowej wizyty Aleksandra Kwaśniewskiego w Stanach Zjednoczonych, prezydent został przywitany przez George’a W. Busha przed budynkiem Białego Domu w Waszyngtonie. W czasie ceremonii Aleksander Kwaśniewski podziękował Ameryce za pomoc i poparcie udzielone Polsce w okresie transformacji ustrojowej oraz podkreślił historyczne związki obu krajów od czasów amerykańskiej wojny o niepodległość, w której uczestniczyli także Polacy. Z kolei George W. Bush powiedział, że wysoka ranga wizyty polskiego prezydenta jest podkreśleniem znaczenia, jakie Ameryka przywiązuje do przyjaźni z naszym krajem. Prezydent USA przypomniał, że oba kraje razem walczą z terroryzmem, za co Ameryka jest Polsce wdzięczna.

— Nigdy przedtem nie mieliśmy tyle wspólnego, co teraz — ocenił obecny stan stosunków polsko-amerykańskich Aleksander Kwaśniewski.

Siedzibą polskiego prezydenta i jego małżonki w czasie wizyty w Stanach jest Blair House — oficjalna rezydencja gości prezydenta Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, znajdująca się kilkaset metrów od Białego Domu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Izolda Boguta

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bush powitał przyjaciela z Polski