Bycza środa w USA

Pal, MW
opublikowano: 12-05-2010, 22:03

Inwestorzy amerykańscy byli w środę w  dobrych, stabilnych nastrojach. Indeksy dość równomiernie rosły i zakończyły sesję na ponad 1-proc. plusach.

Sesja nie obfitowała w spektakularne wydarzenia. Nawet publikacja kwietniowego deficytu budżetowego USA nie zachwiała indeksami – może dlatego, że deficyt był zgodny z przewidywaniami i niższy niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Doniesienia „The Wall Street Journal” dot. potencjalnych nieprawidłowości w Morgan Stanley przeszły bez większego (poza zniżką kursu MS) echa. Może rynek przyzwyczaja się do tego typu sensacji? Trudno powiedzieć. Pewne jest natomiast, że w środę w USA pierwsze skrzypce grały spółki. I to te, o których zazwyczaj się nie opowiada. Sporym popytem cieszyły się np. papiery Achillion Pharmaceuticals. Kurs spółki wzrósł o 13 proc. po dobrych wieściach dotyczących produktów. Po ogłoszeniu straty kwartalnej, ale i zapowiedzi poprawy wyników w drugim kwartale ponad 10 proc. zyskały akcje spółki handlu detalicznego Cache. Znany na całym świecie Eastman Kodak podrożał o ponad 9 proc., dzięki podwyżce rekomendacji do”trzymaj” ze „sprzedaj” przez S&P Equity Research. Zapowiedź nowych, lukratywnych kontraktów windowała notowania spółki inżynieryjnej Fluor Corp. Najwięcej zyskał indeks spółek technologicznych. Nasdaq wzrósł o ponad 2 proc. Powyżej 1 proc. zyskały notowania DJ oraz S&P500.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Pal, MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Bycza środa w USA