Bydgoska PESA dostarczy pociągi dla czeskich kolei

PAP
opublikowano: 15-01-2011, 15:04

Bydgoskie zakłady PESA, produkujące pojazdy szynowe, wygrały konkurs na dostawę 31 spalinowych wagonów osobowych dla czeskich kolei państwowych CzD - poinformował w sobotę w Czechach dziennik "Mlada fronta Dnes".

Wartość kontraktu szacuje się na ponad dwa miliardy koron (blisko 318 mln złotych). Umowa ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku.

Czeskie koleje potrzebowały dwuwagonowych składów motorowych na 120 pasażerów. Gazeta, powołując się na źródła w ministerstwie transportu i CzD podkreśla, że już wyłoniono zwycięzcę przetargu, a w tej chwili trwa okres składania odwołań. "MfD" dodaje, że rywalem PESY była słowacka firma ŻOS z Vrutek, lecz jej oferta była o blisko jedną piątą wyższa, niż przewidywana wartość zamówienia. PESA tymczasem zaproponowała cenę niższą.

Oficjalne wyniki konkursu z drugiej połowy 2010 roku podane zostaną w najbliższych tygodniach.

Dziennik dziwi się, że w konkursie nie wzięła udziału żadna firma z Czech. Zauważa też, że po raz pierwszy zdarzyło się, iż to polska firma zwyciężyła w konkursie rozpisanym przez czeskie koleje.

Wyprodukowane w Polsce pociągi mają obsługiwać lokalne połączenia na północnym zachodzie kraju: między Pilznem a Domażlicami, Karlowymi Warami i Chomutovem, a także Libercem i Czeską Lipą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Bydgoska PESA dostarczy pociągi dla czeskich kolei