Bydgoszcz ma inwestycje jak w banku

opublikowano: 04-08-2015, 22:00

Pierwsze miejsce w rankingu Banku Światowego pomoże miastu ściągnąć kolejne firmy. Trwają rozmowy z przedsiębiorcami z Chin i Niemiec.

Miasto z woj. kujawsko-pomorskiego zostało liderem w opublikowanym w czerwcu raporcie Banku Światowego, który po raz pierwszy porównał warunki prowadzenia działalności gospodarczej w 18 polskich miastach. Ocena nie była na wyrost, Bydgoszcz cenią także przedsiębiorcy.

Pod koniec 2009 r. część Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego 
włączono do Pomorskiej SSE. Początkowo było to 36 ha, a obecnie już 46 
ha — mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Zobacz więcej

JEST W CZYM WYBIERAĆ:

Pod koniec 2009 r. część Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego włączono do Pomorskiej SSE. Początkowo było to 36 ha, a obecnie już 46 ha — mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. Marek Wiśniewski

— Prowadzimy rozmowy z firmą, która planuje rozwój operacji w Polsce. Rozważa Bydgoszcz jako miejsce lokalizacji kolejnego oddziału. Jest zbyt wcześnie, aby podać jej nazwę, mogę jednak powiedzieć, że chodzi o podmiot z sektora BPO/SSC, którego obecność w naszym mieście może zaowocować stworzeniem około 100-150 miejsc pracy w obszarze obsługi sektora finansowego — mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Poza tym, rozwijają się firmy z sektora usług biznesowych już obecne w mieście. SDL, która zatrudnia ponad 300 osób, w tym tłumaczy, programistów czy specjalistów DTP, planuje zatrudnienie 100 pracowników do obsługi globalnych projektów znanych marek, w tym Casio, Emirates, Yamaha, Philips czy Scania.

Atos rozwija centrum wsparcia procesów IT i w latach 2015- -16 utworzy jeszcze 500 etatów.

— Szacujemy, że w rezultacie tych zmian w Bydgoszczy do końca 2016 r. może powstać nawet 1 tys. miejsc pracy — twierdzi Rafał Bruski. Trwają rozmowy z firmami z branż elektrycznej i przetwórstwa tworzyw.

— Na tym etapie nie mogę jeszcze podać nazw konkretnych inwestorów, ale mogę ujawnić, że prowadzimy rozmowy m.in. z przedsiębiorcami z kapitałem niemieckim i chińskim, którzy łącznie mogą dać Bydgoszczy około 100 miejsc pracy — dodaje prezydent miasta. W mieście rosną też centra logistyczne i biurowce.

— Na IV kwartał tego roku zaplanowano rozpoczęcie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz, nowoczesnego

centrum produkcyjno–magazynowego i logistycznego o powierzchni 90 tys. mkw. Projekt realizowany będzie w trzech etapach, z których pierwszy zakłada budowę hali o powierzchni 22 tys. mkw. Potwierdzona została także kolejna inwestycja w sektorze magazynowym w Bydgoszczy, zakładająca budowę parku logistycznego, w którym w pierwszym etapie powstanie nowoczesna hala o powierzchni blisko 20 tys. mkw. — zapowiada Rafał Burski.

W sierpniu, o miesiąc wcześniej, niż planowano, rozpocznie się budowa biurowca Immobile K3, którego inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani.

— Będzie to 5-kondygnacyjny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni 8,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej, zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. W świetle dynamicznego rozwoju sektora BPO/SSC w naszym mieście jest to inwestycja bardzo oczekiwana — podkreśla prezydent Bruski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu