Bydgoszcz zbuduje nową ,"imponującą" przeprawę

DI
11-03-2010, 12:59

110 mln zł popłynie z Brukseli do miasta z woj. kujawsko-pomorskiego. Zostanie za nie m.in. zbudowany most przez Brdę.

W czwartek podpisane zostały umowy na dofinansowanie trzech miejskich inwestycji z listy projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Najwięcej pieniędzy pójdzie na budowę ulicy Ogińskiego na odcinku od ul. Powstańców Wlkp do ul. Wojska Polskiego z mostem przez Brdę. Wartość tej inwestycji to prawie 213 mln zł. Bruksela daje prawie 93 mln zł

Dwa inne projekty dotyczą  trzeciego etapu rewitalizacji Wyspy Młyńskiej oraz przebudowy przepustu wałowego w Fordonie.

- Przepust w Fordonie to sprawa bezpieczeństwa, natomiast most i trasa pomoże po europejsku, szybciej i bezpieczniej, poruszać się po Bydgoszczy. Z kolei Wyspa Młyńska odzyskuje blask i już dziś jest dowodem na zmiany w mieście – ocenia prezydent Konstanty Dombrowicz.

– To wyjątkowe projekty. Największym i najtrudniejszym z nich jest budowa ul. Ogińskiego, jednak z pewnością ta nowa trasa z imponującym obiektem inżynieryjnym doda charakteru metropolitalnego miastu – dodał marszałek województwa Piotr Całbecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Bydgoszcz zbuduje nową ,"imponującą" przeprawę