Bydgoszcz zbuduje nową ,"imponującą" przeprawę

DI
opublikowano: 11-03-2010, 12:59

110 mln zł popłynie z Brukseli do miasta z woj. kujawsko-pomorskiego. Zostanie za nie m.in. zbudowany most przez Brdę.

W czwartek podpisane zostały umowy na dofinansowanie trzech miejskich inwestycji z listy projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Najwięcej pieniędzy pójdzie na budowę ulicy Ogińskiego na odcinku od ul. Powstańców Wlkp do ul. Wojska Polskiego z mostem przez Brdę. Wartość tej inwestycji to prawie 213 mln zł. Bruksela daje prawie 93 mln zł

None
None

Dwa inne projekty dotyczą  trzeciego etapu rewitalizacji Wyspy Młyńskiej oraz przebudowy przepustu wałowego w Fordonie.

- Przepust w Fordonie to sprawa bezpieczeństwa, natomiast most i trasa pomoże po europejsku, szybciej i bezpieczniej, poruszać się po Bydgoszczy. Z kolei Wyspa Młyńska odzyskuje blask i już dziś jest dowodem na zmiany w mieście – ocenia prezydent Konstanty Dombrowicz.

– To wyjątkowe projekty. Największym i najtrudniejszym z nich jest budowa ul. Ogińskiego, jednak z pewnością ta nowa trasa z imponującym obiektem inżynieryjnym doda charakteru metropolitalnego miastu – dodał marszałek województwa Piotr Całbecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane