Byki z Wall Street łapią zadyszkę

MWIE, Bloomberg
14-09-2010, 13:44

Kontrakty terminowe na indeksy nowojorskiego parkietu zniżkują w oczekiwaniu na popołudniowe dane makro z  gospodarki amerykańskiej.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 i NASDAQ zniżkują o 1/3 proc., a Dow Jones osuwa się o ¼ proc.

W dalszym ciągu nastroje na rynku są jednak bycze. Spośród ostatnich 9 sesji tylko jedna skończyła się spadkiem wskaźnika szerokiego rynku S&P 500, w ciągu ostatnich dwóch tygodni indeks zwyżkował o 7,0 proc.

- Chociaż rynek w ostatnich tygodniach radzi sobie lepiej, trend na rynku nadal jest boczny – ostrzegał przed nadmiernym optymizmem w tygodniowym komentarzu Bob Doll, wiceprezes BlackRocka.

Kluczowe z punktu widzenia rozwoju sytuacji na rynku powinny być publikowane przed sesją dane o sprzedaży detalicznej. Oczekuje się, że w sierpniu wzrosła ona o 0,3 proc. po tym, jak miesiąc wcześniej zanotowała 0,4 – proc. dynamikę. Z kolei zapasy niesprzedanych towarów powinny wzrosnąć w lipcu o 0,5 proc.

O blisko 1 proc. zniżkowały w handlu we Frankfurcie papiery Bank of America. Bank może być zmuszony do wykupu niektórych obligacji opartych na kredytach hipotecznych, gdyż w dokumentach emisyjnych zabrakło odpowiednich informacji lub były one nieprawdziwe. Z kolei o blisko 1 proc. drożały akcje Freeport McMoran, największego notowanego na giełdzie producenta miedzi na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Byki z Wall Street łapią zadyszkę